Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazeteci AP vekiline haddini bildirdi

Giriş Tarihi: 17.2.2017 19:10 Güncelleme Tarihi: 18.2.2017 01:48
Gazeteci AP vekiline haddini bildirdi

Edirne'de yaptığı açıklama sırasında "Kürdistan" ifadesi kullanan AP milletvekiline, bir gazeteci, "Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge yok. Türkiye'nin Doğu bölgesi var. Bu ifadeyle tam olarak ne anlatmak istiyorsunuz" diye tepki gösterdi. İngiliz vekilin, beklenmedik tepkiye kaçamak cevap vermesi dikkati çekti

Edirne'de yaptığı açıklama sırasında "Kürdistan" ifadesi kullanan Avrupa Parlamentosu (AP) Milletvekili Julie Ward'a, bir gazeteci, "Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge yok. Türkiye'nin Doğu bölgesi var. Bu ifadeyle tam olarak ne anlatmak istiyorsunuz?" diye tepki gösterdi.

Terör soruşturması kapsamında Edirne F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin 'ı ziyaret için kente gelen politikacı, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan heyet adına Avrupa Parlamentosu Milletvekili Julie Ward gazetecilere açıklamada bulundu.

İngiltere'deki seçmen kitlesi içinde Kürt kökenliler olduğunu belirterek, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri için "Kürdistan" ifadesini kullanan Ward'a, bir gazeteci, "Türkiye'de Kürdistan diye bir yer yok. Türkiye'nin Doğu bölgesi var. Sürekli demokrasi sorunundan bahsediyorsunuz bizim ülkemizde demokrasiden çok terör sorunu var. İnsanlarımız ölüyor, polislerimiz şehit oluyor. Bu ifadeyle tam olarak ne anlatmak istiyorsunuz?" diye sordu.

Gazetecinin beklenmedik tepkisine kaçamak cevap veren Ward, söylemini değiştirerek "Kürdistan" yerine "Türkiye'nin güneyi" ifadesini kullandı.

Heyet, Adalet Bakanlığından izinleri olmadığı gerekçesiyle Demirtaş'la görüşemeden kentten ayrıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazeteci AP vekiline haddini bildirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz