X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Turizmciler yeni sezona sorunsuz girmek istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Turizmciler yeni sezona sorunsuz girmek istiyor

  • Giriş Tarihi: 14.2.2013

Mersin'in Erdemli ilçesinde bulunan Kızkalesi Turizm Derneği, Kaymakam Özefe'yi ziyaret ederek bazı sıkıntılara dikkat çekti

Kızkalesi Turizm Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan ile Yönetim Kurulu üyeleri, Erdemli Kaymakamı İbrahim Özefe'yi ziyaret ederek sorunlarını anlattılar. Başta elektrik kesintileri, otopark ve sahil işletmeciliği sorunlarının dile getirildiği ziyarette, haziran ayında düzenlenecek Akdeniz Oyunları Plaj Voleybolu'nun Kızkalesi sahilinde yapılacağı bu nedenle tüm hazırlıkların eksiksiz olması gerektiği belirtildi.

YABANCI DİL SORUNU

Kızkalesi'nde yapılacak plaj voleybolu karşılaşmaları için 3 bin sporcunun geleceğinin ifade edildiği ziyarette, yabancı dil bilen esnafın da pratiklerini geliştirmesi gerektiği vurgulandı. Sezon öncesi tüm sorunların çözülmesi yönünde Özefe'den yardım isteyen Dernek Başkanı Çalışkan, dernek olarak sahil işletmesi ve karayolları parkını dernek olarak işletmek istediklerini dile getirdi.

ADALETSİZLİK GİDERİLMELİ

Kaymakam Özefe de sahil işletmesi ve kiraya verilmesini protokolle belediyeye verildiğini belirterek, "Sahilin ticari kaygıdan uzak bir şekilde işletilmesi gerekir. Çünkü burası dünyada eşi benzeri bulunmayan bir güzelliğe sahip yer. Tertip ve temizliği düzenli bir şekilde yapılması gerekir. Sahil tüm vatandaşlara açık olmalı. Oradaki adaletsizliği gidermek gerekiyor" şeklinde konuştu.