X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çanakkale şehitleri Ceyhan'da anıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çanakkale şehitleri Ceyhan'da anıldı

  • Giriş Tarihi: 18.3.2013

Çanakkale Savaşı'nda şehit olan Mehmetçikler, Adana'nın Ceyhan ilçesinde unutulmadı. Ceyhanlılar, Çanakkale kahramanlarını özel bir etkinlikle andı

Adana'nın Ceyhan ilçesinde müftülük ve Şehit Aileleri Derneği işbirliğiyle Devlet Bahçeli Salonu'nda düzenlenen törenle, Çanakkale şehitleri anıldı. Konferans ve konser programı Ankara Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Camii İmam-Hatibi, 2010 yılı Dünya birincisi, Ali Tel'in Kuran tilavetiyle başladı. Ceyhan Müftüsü Halil Şekerci, yaptığı açılış konuşmasında şehitliğin önemine vurgu yaptı. İl Müftüsü Arif Gökce'nin konuşmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı İç Denetçisi Vasfi Yüce ise Çanakkale'nin çocuklara iyi öğretilmesi gerektiğini belirtti.

SESLERİYLE BÜYÜLEDİLER

Yüce, Japonların, "Sizin Çanakkale'niz 100 Hiroşima'ya bedel" ifadelerinin önemsenmesi gerektiğini belitti. Daha sonra Ankara Kocatepe Camii İmam-Hatibi olarak görev yapan Hafız İsmail Coşar ve ekibinden Bilal Demiryürek, 2010 Dünya Kurân-ı Kerim'i Güzel Okuma Birincisi Ali Tel, Kültür Bakanlığı Devlet Sanatçısı Tanju Durak'ın kanunu eşliğinde konuklara unutulmaz bir gece yaşattılar. Eşsiz sesiyle izleyenleri büyüleyen İsmail Coşar, Bilal Demiryürek ve Ali Tel'in okuduğu kasideler yoğun alkış aldı. Coşar, istek üzerine 'Çanakkale Şehitleri Kasidesini" ikinci kez okudu ve izleyenlere duygulu anlar yaşattı.