X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mersin'de planlar görücüye çıkıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Mersin'de planlar görücüye çıkıyor

  • Giriş Tarihi: 20.4.2013

Mersin Kent Konseyi, 1/5 000'lik Nazım İmar Planı'nı tamamladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan başkanlığında toplanan Kent Konseyi, planla ilgili bilgileri basınla paylaştı. Plan Komisyon Başkanı Remzi Sönmez planın detaylarını sinevizyon eşliğinde anlattı.

BİLGİ KİRLİLİĞİ VARDI

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Genel Sekreteri Nuri Özdemir, ortaya çıkan planla ilgili, "Kentin anayasasını yaptık" dedi. Kentin yeni planlara susadığını vurgulayan Özdemir, "Bir buçuk yıldır bu planla ilgili çalışma yapıyoruz. Planlarla ilgili bugüne kadar ciddi bir bilgi kirliliği yaşandı. Herkes işine geldiği şekilde söylemlerde bulundu. Bu bizi ciddi şekilde rahatsız ediyordu. Geldiğimiz noktada her şeyi şeffaf bir şekilde yapıyoruz" dedi.

ADALETLİ BİR ÇALIŞMA

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Kent Konseyi Başkanı Macit Özcan ise tüm ilçe belediye başkanlarından görüş ve öneri aldıklarını, onların talepleri doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Ada ada yapılan planlamada her yere eşit mesafede, hiç kimsenin hakkını yemeden yapılan bir çalışma oldu" dedi.