X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Siirtli gençlerin Rize yolculuğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Siirtli gençlerin Rize yolculuğu

  • Giriş Tarihi: 12.5.2013

"Ecdadın İkliminde Kardeşlik" projesi kapsamında, Siirtli gençler Rize'ye gitti

AK Parti Genel Merkezi tarafından hayata geçirilen ve farklı illerdeki gençler arasında gönül köprüleri kurmayı hedefleyen "Ecdadın İkliminde Kardeşlik" projesi kapsamında Siirt Üniversitesi'nde okuyan 40 öğrenci Rize'ye gitti. Rize Valisi Nurullah Çakır'ı makamında ziyaret eden gençler daha sonra Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Emniyet Müdürü Hüseyin Yenice ve AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar ile bir araya geldiler. Rizeli akranlarıyla buluşarak sohbet eden gençler, horon oynadı.

ÇÖZÜME DESTEK İÇİN
AK Parti Rize İl Gençlik Kolları Başkanı Abdülkerim Yazıcı, Siirt'ten gelen gençlerle birbirini daha iyi tanıyarak kardeşliği pekiştirdiklerini söyledi. Grup adına konuşan AK Parti Gençlik Kolları Siyasi Hukuk Başkanı Sedat Beklin de "Bizler Siirt ÜNİAK olarak hükümetimizin başlattığı çözüm sürecine destek olmak üzere Siirt'imizi Karadeniz'de tanıtmak ve bin yıllık kardeşliğimizi pekiştirmek adına kardeş Rize Gençlik Kollarımızın üniversite teşkilatına misafir oluyoruz" diye konuştu.

BİRLİK VE BERABERLİK

Karadeniz bölgesinin farklı kültürel zenginliklerini görme ve Rize'deki gençlerle tanışma fırsatı bulmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden grup üyesi Fatih Yaşa ise "Gençlik kolları genel merkezimizin başlatmış olduğu bu proje, ülkemizde birlik ve beraberliğimizi güçlendiriyor ve gençler olarak çözüm sürecine katkı sağlamaya çalışıyoruz. Türkiye için çözüm sürecini desteklemek adına biz AK gençler olarak Siirt'ten yola çıktık" dedi.