X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Barcelona yıldızları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Barcelona yıldızları

  • Giriş Tarihi: 12.6.2013

Avea ve İspanya'nın Barcelona Kulübü'nün ortak düzenlediği "FCBEscola Camp Avea" projesi kapsamında Şanlıurfa'da futbolcu seçmeleri yapıldı

Avea ve İspanya'nın Barcelona Kulübü'nün ortak düzenlediği 'FCBEscola Camp Avea' projesi kapsamında Şanlıurfa'da yapılan seçmelerde, bu yılın ilk kamp dönemine katılacak genç futbolcular belirlendi. Avea CEO'su Erkan Akdemir, Türkiye Okul Sporları Federasyonunun desteğiyle yapılan seçmelerin bölge illerini de kapsadığını belirtti.

YENİ MESSİ'LER ÇIKACAK

Organizasyon sonunda seçilecek 9-15 yaş grubundaki 260 genç futbolcunun Barcelona'nın altyapısındaki antrenörlerden eğitim alacağını hatırlatan Akdemir, "Bugün kurduğumuz yıldız köprüsüyle bu bölgeden Messi'lerin, Xavi'lerin çıkması en büyük dileğimiz" dedi. Vali Celalettin Güvenç ise futbolun, bir kentin gelişmesinin önemli unsurlardan biri olduğunu aktardı. Akdemir ve Güvenç, GAP Arena Stadı'nda genç sporcularla maç yaptı.

KIZLARIN HAYALİ
Sahaya inen birçok gencin hedefinde ise Messi ve Ronaldo vardı. Kaleciliğe özendiğini anlatan Bedriye Cam, hocasının önerisi ile futbola adım attığını anlattı. Proje kapsamında 3 yıldır top koşturduğunu anlatan Emel Sevim ise "Devam etmek istiyorum. Hedefim Barcelona. İdolüm de Messi. Mesii ile antrenman yapmak hayalim. Ailem önce karşıydı, şimdi kız futbolu ilerlediği için karşı çıkmayarak destek vermeye başladı" diye konuştu.