X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Karaloğlu: Van'ı tekstil üssü haline getireceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Karaloğlu: Van'ı tekstil üssü haline getireceğiz

  • Giriş Tarihi: 4.7.2013

Tekstilkent arazisini inceleyen Vali Karaloğlu, "Tek amacımız Van'ı tekstil üssü haline getirmek" dedi

Van Valisi Münir Karaloğlu, çözüm süreci ile yatırımcıların bölgeye olan ilgisinin arttığını belirtti. Karaloğlu, İl Özel İdaresi tarafından hazırlanan 'Van Tekstilkent' projesi kapsamında inşasına başlanan Van-Gürpınar karayolunun 10. kilometresindeki 200 dönüm arazide incelemelerde bulundu. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferit Dağdeviren'den bilgi alan Karaloğlu, yaklaşık 2 yıldan bu yana üzerinde çalıştıkları projenin hem altyapı hem de üstyapı ihalelerinin tamamlandığını söyledi.

İŞSİZLİĞE ÇARE
Karaloğlu, yapılacak çalışmayla tekstilci ve konfeksiyonculara tüm eksikleri tamamlanmış fabrikaları teslim edeceklerini vurgulayarak, "Bütün hedefimiz tekstil ve konfeksiyonu buraya getirerek, Van'ı tekstil ve konfeksiyonda yeni bir üs haline dönüştürmek. İşsizliğin, Türkiye ortalamasının bir miktar üzerinde olduğu bölgemizde ve ilimizde, işsizliğe çare bulmak amacındayız" dedi.

TEKSTİL MERKEZİ
"Çözüm süreci ile yatırımcıların bölgeye olan ilgisi arttı" diyen Karaloğlu, bölgede sağlanan huzur ortamı ile istikrarın sağlanarak vatandaşlara iş, aş imkanı sunacağını ifade etti.