X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Suriye'den kaçtı Hatay'da evlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Suriye'den kaçtı Hatay'da evlendi

  • Giriş Tarihi: 22.7.2013

Ülkesindeki iç savaştan kaçarak Reyhanlı'ya gelen Emine Rayyan, Recep Eke ile hayatını birleştirdi

Suriye'deki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Emine Rayyan, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde esnaf Recep Eke ile evlendi. Suriye'nin Halep kentinden ailesiyle Reyhanlı'ya gelen ve burada akrabalarına sığınan Emine Rayyan (23), ilçede esnaf olan Recep Eke (27) ile 2 ay önce tanıştıklarını, ailelerin de rızasıyla evlendiklerini söyledi.

"TÜRKİYE'DE HUZURLUYUZ"
Türkiye'de kedisini güvende hissettiğini, eşiyle mutlu olduğunu belirten Emine Rayyan, "Türkiye'de emniyet içinde yaşıyoruz ve çok rahatız. Kısmetimde Türkiye'de evlenmek varmış. Suriye'de hazırladığım çeyizimi getiremedim. Nasip oldu, burada evlendim. Eşimi seviyorum. Burada kalmak istiyorum" dedi.

Çeyizi Halep'te kaldı
Elektrik teknisyeni Recep Eke de çarşıda alışveriş yaparken gördüğü Emine Rayyan ile evlendiği için mutlu olduğunu ifade ederek, "Emine ile tanıştıktan sonra durumu aileme anlattım ve iki tarafın da onayı ile mutlu sona ulaştık. Eşim, ülkesinden çeyizini getiremediği için üzülüyor. Allahın izniyle yuvamızı kurduk. Türk gelenek ve göreneklerini öğretiyoruz. Çok güzel yemek yapıyor" diye konuştu.