X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Yüreğir'in vizyonu Kültür Park projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Yüreğir'in vizyonu Kültür Park projesi

  • Giriş Tarihi: 19.8.2013

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ile birlikte Köprülü Mahallesi'nde yapılan Kültür Park'ı gezdi. Yüreğir'in çok güzel bir yeşil ve dinlenme alanına kavuştuğunu belirten Ünüvar "Yüreğir halkına hayırlı olsun. Gördüğüm güzellikler unutulacak gibi değil. Çok güzel bir park olmuş. Yüreğir'in ihtiyacı vardı, çok yakışmış" dedi.

30 BİN METREKARE

Park hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, mahallelinin talebine, metruk halde olan park alanına bu projeyle cevap verdiklerini söyleyerek, "Yüreğir'in en büyük parkını burada yaptık. 30 bin metrekare alana, içerisinde 3 adet kır kahvesi, anfi tiyatro, seyir terası, 2 adet tenis kortu, su oyunları, süs havuzları, pergolalar, engelli oyun grupları ve birçok yenilik yaptık" diye konuştu.

ENGELLİLERE ÖZEL

Daha önce alanda bulunan vasıfsız ağaçlar yerine bu projeyle 450 adet peyzajlık ağaç, bin 100 adet çalı ve yer örtücü nadide bitkilerden oluşan bir flora oluşturduklarını aktaran Çelikcan, "Teknik ve botanik anlamda bu parkımızın benzeri yok. İnşaallah ilçemizin vizyonu olacaktır" dedi. Çelikcan engelli çocuklar için 3 ayrı bölgeye engelli çocuk oyun takımları kurduklarını da sözlerine ekledi.