X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Osmaniye polisi kayıpları buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Osmaniye polisi kayıpları buldu

  • Giriş Tarihi: 16.9.2013

Türkiye'nin 11 ayrı ilinden kaybolan 9'u çocuk 42 kisi Osmaniye polisi tarafından bulunarak ailelerine teslim edildi. Yakınlarını kaybedenlerin gözyası böylece dinmis oldu

Osmaniye Emniyet Müdürlügü Asayiş ve Çocuk Şube Müdürlügü Kayıp Sahıslar Büro Amirligi ekiplerinin 1 aylık süreçte yaptıgı çalısmalar sonucu, 11 ilden kaybolan 9'u çocuk toplam 42 kayıp sahıs bulunarak ailelerine teslim edildi. Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, "Osmaniye, Adana, Hatay, Sanlıurfa, Ankara, Istanbul, Agrı, Kars, Kahramanmaras, Antalya, Bursa il ve ilçe emniyet müdürlükleri ile jandarma komutanlıklarınca aranmakta olan 19-73 yas arasında degisen 33 kayıp sahıs ve 12-16 yas arası 9 kayıp çocuk bulunarak ailelerine teslim edildi" dedi.

FOTOGRAF MUTLAKA GEREKLI

Kayıp sahıs müracaatında bulunacak vatandasları da uyaran Emniyet Müdürü Ceren, "Kayıp müracaatlarının çogu eksik bilgilerle yapılıyor. Polisimiz bilgilerin tamamına ulasıncaya kadar hayli zaman geçiyor. Oysa kayıp olaylarında bir saatin önemi büyüktür. Bu yüzden kayıp yakını olanlar bir adet yeni fotografı ve mümkünse tüm bilgilerini en yakın polis karakoluna bildirirlerse o zaman ekiplerimizin çalısması kolaylasıyor, hedefe çok daha kolay ulasıyor" diye konustu.

GÖZYASLARI ÇABUK DINER

Gazete, televizyon ve internet sitelerindeki kayıp haberleriyle de yakından ilgilendiklerini söyleyen Ceren, "Kayıp sahısların bulunmasında toplumun her kesiminin üzerine düsen bir takım sorumluluklar bulunmaktadır. Kayıp yakınları polisimizde koordineli çalısmalı. Ellerine geçen ya da bildikleri her seyi anında paylasmalılar. Böylece aglayan gözler daha çabuk güler" dedi.