X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çağlayan: İhracatta önemli artışımız var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çağlayan: İhracatta önemli artışımız var

  • Giriş Tarihi: 1.10.2013

Bakan Çağlayan, İl Danışma Meclisi'nde son günlerde dünya ekonomisinde yaşanan sıkıntılara rağmen hala ihracatta önemli artışın olduğunu belirtti

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, AK Parti Mersin İl Danışma Meclisi'nde Merih Savaş isimli genç bir kız tarafından hediye edilen bağlamayı çalıp 'Yeşil ördek gibi daldım göllere' türküsünü söyledi. Çağlayan'ın türküsüne partililerde hep bir ağızdan eşlik etti. Çağlayan, son günlerde dünya ekonomisinde yaşanan sıkıntılara rağmen hala ihracatta önemli artışın olduğunu belirtti.

TÜRKİYE'NİN FARKI

Mersin'de düzenlenen toplantıda konuşan Çağlayan, Avrupa binde 3'ler mertebesinde büyüme yakalarken, Türkiye'nin yüzde 4,4 ekonomik büyüme elde ettiğini ifade ederek, "Avrupa'da geçtiğimiz 4 yılda 6 milyon kişi işini kaybetti. Aynı dönemde Türkiye 5 milyon insanına yeni iş buldu. İşte bizi dünyadaki diğer ülkelerden ayıran özellik bu" dedi.

"KAYA GİBİ DİMDİK"
ABD Merkez Bankası'nın yaptığı uygulamalar yüzünden bazı ülkelerde önemli gelişmeler yaşandığını anlatan Çağlayan şunları kaydetti: "Bizde de dolar iniyor, çıkıyor. Kendi içinde dengesini bulacak. Herhangi bir müdahaleye gerek yok. Gelişmekte olan ülkeler içinde ekonomisi kaya gibi dimdik ülke Türkiye'dir. Bu iktidarımızın popülist ekonomiye kaçmadan elde ettiği sonuçlardır."

BAKAN BAĞLAMA ÇALDI

Toplantı sonunda kürsüye çıkan Merih Savaş isimli bir genç Bakan Çağlayan'a bir bağlama hediye etti. Genç kızın isteğini kırmayan Çağlayan, bağlamayı eline aldı ve "Yeşil Ördek Gibi Daldım Göllere" türküsünü seslendirdi. Türküyü başarıyla seslendiren ve bağla- mayı çok iyi çalan Bakan Zafer Çağlayan'a salonda bulunan yaklaşık bin kişi eşlik etti.