X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Nazile sokağa kendisi çıkacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Nazile sokağa kendisi çıkacak

  • Giriş Tarihi: 20.10.2013

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, yürüme engelli Nazile Ürkmez'i evinde ziyaret ederek, sorunlarını dinledi, tekerlekli sandalye hediye etti

Adana'nın Yüreğir ilçesinde Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Kışla Mahallesinde çocukluğundan bu yana yürüme engelli Nazile Ürkmez'i ziyaret ederek Kültür Evleri'nde verilen kurslara daha rahat gidip gelmesi için tekerlekli sandalye hediye etti. İlk iş olarak okuma yazma kursuna gideceğini söyleyen Nazile Ürkmez böylece çifte bayram yaşadı.

NEŞELİ GEÇEN ZİYARET

AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Bahadır Balcılar ve eşi ile Başkan Mahmut Çelikcan'ın eşi Mehtap Çelikcan'ın da katıldığı ziyaret oldukça neşeli geçti. Başkan Çelikcan, ilçedeki tüm engelli vatandaşların normal yaşamlarını sürdürmeleri için belediye olarak ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, "Yüreğir'i engelsiz bir semt haline getirdik" dedi.

ÇELİKCAN'A TEŞEKKÜR
Sokağa çıkması için sürekli olarak annesinden yardım aldığını ancak onun da yaşlanması yüzünden artık sokağa da çıkamaz hale geldiğini belirten Nazile Ürkmez, kendisine çifte bayram yaşatan Çelikcan'a teşekkür etti. İlk işinin okuma yazma öğrenmek olacağını belirten Ürkmez, "Beni eve mahkum olmaktan kurtardığı için belediye başkanımıza minnettarım" diye konuştu.