X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Mersin'de su musluktan içilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Mersin'de su musluktan içilir

  • Giriş Tarihi: 26.10.2013

Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, devreye giren '2'nci İsale Hattı'yla birlikte birçok beldenin Berdan Barajı suyuna kavuştuğunu söyledi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, içme suyunu Berdan Barajı'ndan karşılayan kentin daha fazla suya kavuşması ve yüksek katlı binalara daha kolay su gelmesi için yaptıkları 29 kilometre uzunluğundaki '2'nci İsale Hattı'nı devreye girdiğini belirtti. Başkan Özcan, '2'nci İsale Hattı'yla birlikte Mezitli başta olmak üzere birçok beldenin Berdan suyuna kavuştuğunu belirtti.

50 YIL SU SIKINTISI YOK

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Ankara ve İstanbul gibi illerde yaşanan su sıkıntısının Mersin'de yaşanmaması için yerinde yatırım ve çalışmalar yaparak önlemler aldıklarını kaydeden Başkan Özcan, kentin önümüzdeki 50 yıl boyunca su sıkıntısı çekmemesi için gerekli tüm çalışmaları tamamladıklarını söyledi.

63 BİN TONLUK SU DEPOSU

Dünya Bankası'ndan alınan kredi ile eskimiş ve çürümüş olan, bundan dolayı da yer altında su kaybına neden olan 800 kilometre uzunluğundaki şehir içi içme suyu şebeke borularının değişimini gerçekleştirdikleri belirten Başkan Özcan, söz konusu kredi kapsamında ayrıca kentin 6 bölgesinde toplam 63 bin tonluk su depoları inşa edildiğini ifade etti.