90 bin lira hibeyle 40 kişi iş bulacak

Giriş Tarihi: 15.11.2013

Mersin GİAD'ın 40 kişiye istihdam sağlayacak "Eğitimli İşgücü ile Güçlü Yarınlar Projesi" için Valilik tarafından 90 bin lira hibe desteği verildi

Mersin Valiliği Sosyal Hizmet Projeleri kapsamında hibe alan ve Mersin Girişimci İşadamları Derneği (Mersin GİAD) tarafından hazırlanan "Eğitimli İşgücü ile Güçlü Yarınlar Projesi"nin tanıtım toplantısı düzenlendi. Hibe tutarı olan 90 bin lira değerindeki çeki, Dernek Başkanı Alper Gürsoy'a Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu verdi.

TOPLAM 2 BİN 100 KİŞİ

Dernekteki törende konuşan Vali Güzeloğlu, Mersin GİAD'ın genç ve işadamı kavramlarını aynı çatı altında buluşturduğunu belirterek, "Eğitimli İşgücü ile Güçlü Yarınlar Projesi, 40 kişiyi piyasada talep edilen niteliklere kavuşturacak ve onlara iş bulmada kolaylık sağlayacak bir proje. Hayata geçirdiğimiz bu ve benzer projeler sayesinde 2 bin 100 vatandaşımız doğrudan istihdam edildi" dedi.

AKTİF OLARAK ÇALIŞACAKLAR
Proje hakkında bilgi veren Mersin GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Gürsoy da proje kapsamında verilecek iyi eğitimlerle kalifiye elemanların önümüzdeki yıllarda Mersin'de aktif olarak çalışacağını söyledi. Konuşmaların ardından Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Mersin GİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alper Gürsoy'a 90 bin lira değerindeki sembolik çeki verdi. Gürsoy ise Vali Güzeloğlu'na plaket takdim etti.
ARKADAŞINA GÖNDER
90 bin lira hibeyle 40 kişi iş bulacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz