X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sahte kadın hakime 7 yıl hapis istendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sahte kadın hakime 7 yıl hapis istendi

  • Giriş Tarihi: 23.11.2013

Adana'da kendisini ağır ceza hakimi olarak tanıtarak yurtdışında çalışıp emekli olmak isteyen Mürvet T. (51) adlı kadını dolandırdığı iddia edilen 47 yaşındaki Ayten Ö. hakkında "Nitelikli dolandırıcılık" suçundan 2 yıldan 7 yıla kadar hapis istemi ile Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Savcı, kendisini ağır ceza hakimi olarak tanıtan şüphelinin müştekiden 3 bin ve 52 bin 500 TL istediğini, bu iş için de diğer şüpheli Mustafa K.'ye vekalet verildiğini belirtti. Şüphelinin 3 kişiyi dolandırdığı iddiasıyla açılan soruşturma ise devam ediyor.

"HAKİME HANIM"
Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi'nde oturan Ayten Ö. iddianameye göre çevresindeki insanlara kendisini Adana'da görevli ağır ceza hakimi olarak tanıttı. Avustralya'dan izne gelen Mürvet T. 'de kendisine 'hakime hanım' diye hitap edilen şüpheli Ayten Ö.'ye güvendi. Şüpheli kadın, kendisini emekli edebileceğini bu konuda birçok insana yardımcı olduğunu söyledi. Mürvet T 'de bu sözlere inanarak, şüpheli ile ortak hareket ettiği öne sürülen Mustafa K.'ye noterden vekalet verdi.

VEKALET VERDİ

Ayten Ö.'nün emeklilik işini 3 bin TL'ye halledebileceğini söylemesine rağmen daha sonra da rakamı 52 bin 500 TL'ye çıkarmasından şüphelenen müşteki kadın 3 bin TL'yi verdi ama dolandırıldığını anlayınca polise başvurdu.