Ceren'in azmi

Giriş Tarihi: 24.11.2013

1999 Gölcük depreminde günlerce göçük altında kalan Mersin Pamukspor'un 17 yaşındaki oyuncusu Ceren Oral, depremi unutmak için başladığı voleybolda şimdi 2. Lig'de forma giyiyor

Gölcük depreminde günlerce göçük altında kalan Mersin Pamukspor'un 17 yaşındaki oyuncusu Ceren Oral, depremi unutmak için başladığı voleybolda şimdi 2. Lig'de forma giyiyor. Gölcük depreminde 3 yaşında olmasına rağmen o anı saniye saniye hatırladığını ifade eden Oral, "Depremden günler sonra göçükten kurtarılıp gün ışığını gördüğüm için çok şanslıyım" dedi.

SPORLA HAYATA TUTUNDUM
Mersin'i bu yıl Voleybol Kadınlar Aroma 2. Ligi'nde temsil eden Mersin Pamukspor'un smaçörü Ceren Oral, 1999 Gölcük depreminden sonra belki de hayatı değişti. Depremin ardından Kocaeli Gölcük'deki birçok insan gibi göçük altında kalan Ceren, günler sonra kurtarıldı. Gölcük depremi ile voleybola başlamasını anlatan Oral, "Sporla yeniden hayata tutundum" dedi.

8 YILDIR OYNUYORUM
"4. sınıfa giderken voleybolla tanıştım" diyen Ceren Oral, "Voleybola o günleri unutmak için başladım. 8 yıldır voleybol oynuyorum. Ablam üniversiteyi kazandı ve Mersin'e geldi. Ben de onun sayesinde bu şehirle tanıştım. Buraya geldiğimde herkesin tavsiyesi Pamukspor ve Murat hoca oldu. İyi ki buradayım" diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Ceren'in azmi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz