Fatih Terim Stadı için destek büyüyor

Giriş Tarihi: 21.12.2013

Adana Kültür ve Dayanışma Derneği Fatih Terim isminin yapılacak yeni stada verilmesi için çalışmalarını sürdürüyor

Merkezi İstanbul'da bulunan Haluk Ekinci başkanlığındaki Adana Kültür ve Dayanışma Derneği (AKDD), Adana'ya tam anlamıyla çıkartma yaptı. Derneğin yöneticileri tam kadro doğup büyüdükleri toprakları ziyaret ederek, Sarıçam ilçesinde TOKİ tarafından yapılan ve adının 'Koza Arena' olacağı belirtilen 33 bin kişilik stadyumun isminin 5 Ocak Fatih Terim Stadyumu olması için görüşmelerini sürdürüyor.

ADANA'YA YAKIŞIR

Yönetim Kurul ile HiltonSA'da basın toplantısı düzenleyen AKDD Başkanı Ekinci, "Adana'da dünyaya gelen, Adana Demirspor'da futbola başlayan, Galatasaray'da kaptanlık yapan, teknik direktörlükte efsaneleşen ve başarılarıyla taraflı tarafsız tüm spor kamuoyunun takdirini kazanarak 'İmparator' diye anılan ve tüm Adanalıların gurur kaynağı olan Fatih Terim isminin yeni stada daha çok yakışacağına inanıyoruz" dediler.

DESTEK GÖRDÜK

Bu konuda taraflı tarafsız herkesin desteğini aldıklarını söyleyen Ekinci, "Final ziyaretimizi Spor Bakanımız Suat Kılıç'a yapacağız ve görüşlerimizi bildireceğiz" dedi. Yönetim Kurulu, Adana ziyaretinde önce Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ve Vali Hüseyin Avni Coş'u ziyaret ederek hem stadın ismi konusunda destek isteyip, gelişmeler hakkında bilgi verdi hem de 18 Ocak'ta İstanbul'da gerçekleştirecekleri kültür, dostluk ve dayanışma gecesine davet etti.
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatih Terim Stadı için destek büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz