X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çukurova Üniversitesi'nde cezaevleri konuşuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çukurova Üniversitesi'nde cezaevleri konuşuldu

  • Giriş Tarihi: 20.4.2014

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Hukuk Fakültesi ve Ceza İnfaz Sisteminde Sivil Toplum Derneği (CİSST) iş birliği ile "Cezaevleri ve Hukuk" konulu konferans düzenlendi. "Üniversitelerde Hapishaneleri Konuşuyoruz" adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirilen konferansta, hapishaneler, sivil toplum ve üniversitelerin rolü tartışıldı.

KAPASİTE 2'YE KATLAYACAK
ÇÜ Hukuk Fakültesi 4'üncü sınıf amfisinde gerçekleştirilen konferansın moderatörlüğünü Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Günal Kurşun yaptı. Konuşmacılardan CİSTT Derneği başkanı Zafer Kıraç, Adalet Bakanlığı'nın yeni cezaevleri yapılması için ihale başlattığını söyleyerek, "Yakın bir gelecekte cezaevlerinin kapasitesi iki katına çıkacak." dedi.

KOŞULLARA DEĞİNDİ

Mahsus Mahal Dergisi yazarı Aytekin Yılmaz ise konuşmasında cezaevlerinde bulunan tutuklu ve hükümlülerin, barınma ve sağlık koşullarına değindi. Yılmaz, ayrıca eski mahpusların, yeniden topluma kazandırılması için yapılması gerekenlerle ilgili öneriler sundu. Konferans, Hukuk Fakültesi öğrencilerinin konuya ilişkin sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.