X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Karadeniz esintili sergi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Karadeniz esintili sergi

  • Giriş Tarihi: 16.5.2014

Gaziantep Sanko Sanat Galerisi'nde ressam Hakan Esmer'in açtığı "Heyamola" serisinden oluşan kişisel resim sergisi büyük beğeni topluyor. Esmer'in akrilik boya ile yaptığı ve Karadeniz esintilerini tuvale işlediği 18 eserinin yer aldığı sergi, sanatseverleri ağırlamaya devam ediyor. Yaptığı her yolculuğun kendisini sanatsal yönden beslediğini ifade eden sanatçı Hakan Esmer, Gaziantep'in dokusu, rengi, havası ve ilişkilerinin bundan sonraki resim serüvenine olumlu yönde etkisi olacağını söyledi.

PARİS KAFELERİ DE VAR

Denizin ve balıkçılığın Karadeniz için çok önemli bir yeri bulunduğuna vurgu yapan Esmer, bu sergisinde ayrıca ön çalışmalarını yaptığı "Paris kafeleri" serisinden eserler de bulunduğunu kaydetti. Gaziantep'te sergi açmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren ressam Esmer, Sanko ailesini sanata ve
sanatçıya verdiği destekten dolayı kutladı.

HAKAN ESMER

1994 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Resim İş Eğitimi Bölümü'nden mezun olan sanatçı Esmer, aynı yıl Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü yüksek lisans programını tamamladı. 1996 yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışan Hakan Esmer, aynı bölümde sırasıyla temel sanat eğitimi, duvar resmi teknikleri, vitray ve resim derslerini yürüttü.