Kızkalesi Turizm Festivali coşkusu

Giriş Tarihi: 11.6.2014

Kızkalesi'nin doğal ve turistik güzelliklerini tanıtacak olan Kızkalesi Turizm Festivali, cumartesi günü yerli ve yabancı turistlere keyifli bir gün yaşatacak

Mersin'in Erdemli ilçesinin tarihi ve turistik beldesi Kızkalesi'nin tanıtımında büyük rol oynayan 'Kızkalesi Turizm Festivali' 14 Haziran Cumartesi günü başlıyor. Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkanı Hüseyin Çalışkan, Erdemli Kaymakamlığı ve Erdemli Belediyesi ile birlikte düzenledikleri festival sayesinde Kızkalesi'nin tanıtımı için çok önemli bir adımın atılmış olacağını söyledi.

TANITIMA KATKI

Kızkalesi Halk Plajı'nda düzenlenecek olan festivalde konserler ve sportif aktivitelerin yanı sıra dans ve eğlence gösterilerinin de yer alacağını belirten Çalışkan, "Festivalimiz, doğa ve turizm cenneti Kızkalesi'ni hem Türkiye'ye hem de dünyaya tanıtacak etkinliklerle dolu. Sabah 10.00'da başlayıp gece 23.00'e kadar devam edecek olan festivalimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz" dedi.

ÜNLÜLER BURADA
Hüseyin Çalışkan, "Yerli ve yabancı turistleri büyük sürprizlerin beklediği festival boyunca plaj voleybolu, plaj hentbolu, yüzme yarışları, karate gösterileri, yelken yarışları, muay thai gösterisi, genç müzik grupları gösterisi, halk dansları, modern dans gösterileri ve defileler yapılacak. Festivalde ayrıca Burcu Güneş ve Davut Güloğlu birer konser verecek. Festivalin sonunda ise ödül töreni düzenlenecek" diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızkalesi Turizm Festivali coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz