X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Vali Ata net konuştu: Kıştırtmaya izin yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Vali Ata net konuştu: Kıştırtmaya izin yok

  • Giriş Tarihi: 14.7.2014

Gaziantep'te son günlerde sosyal medya üzerinden Suriyeliler aleyhine çalışma yapanlarla ilgili duruma Vali Erdal Ata el koydu. Vali Ata, Suriyelileri bahane ederek eylem yapmak isteyenlere izin verilmeyeceğini bildirdi. Ata, "Kadirşinas Gaziantep halkı, zor durum nedeniyle ülkemize sığınan Suriyeliler üzerinde oynanan kirli oyunlara gelmeyecektir" dedi.

HALKI KIŞKIRTIYORLAR

Suriye'deki iç savaştan can güvenliği korkusuyla kaçarak çevre ülkelere olduğu gibi ülkemize de birçok Suriyeli aileleri ile birlikte sığındıklarına dikkat çeken Ata, "Son zamanlarda Suriyeli vatandaşların karıştığı asayişe müessir olayları bahane ederek, sosyal medya üzerinden örgütlenen bazı şahıs ve grupların halkı kışkırtarak kanunsuz gösteri yürüyüşü ve protesto eylemi yapmaya davet ettikleri, sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlardan anlaşılmıştır" diye konuştu.

İZİN VERİLMEYECEK
Vali Ata, "Huzurlu bir kent olan Gaziantep şehrimizde bu tür olayların toplum üzerinde infial yaratacağı, bu tür söylemlerle Suriyelileri düşman olarak gösterip önüne geçilmeyecek büyük çaplı toplumsal olaylara yol açabileceği değerlendirilmektedir. ilgili kanunların verdiği yetki ve görevi yerine getirerek yapılacak kışkırtma amaçlı, kanunsuz toplantı, miting ve basın açıklamalarına kesinlikle izin verilmeyecektir" dedi.