Gaziantep OSB'de arsalar dağıtıldı

Giriş Tarihi: 28.8.2014

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde 5'nci bölgede arsaların hak sahiplerine dağıtımı noter huzurunda yapılan çekilişle gerçekleşti

Gaziantep Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü 5'inci Bölge 2'nci etap arsa tahsisinin noter huzurunda kura çekimi yapıldı. 1000 yatırımcının arsa için başvurduğu 2'nci etapta, 226 yatırımcıya yer tahsisi yapıldı. Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cahit Nakıboğlu, adil bir paylaşım yaptıklarını belirterek, Türkiye'deki organize sanayi bölgelerinde kura çekiminin sadece Gaziantep'te yapıldığını söyledi. Aktoprak, Göğsüncük ve Dülük'ün bir kısmına kurulacak 5'inci Organize Sanayi Bölgesindeki, 10 bin ve 50 bin metrekare arasındaki arsaların sahiplerine dağıtıldığını belirten Başkan Nakıboğlu, "Herkes kendi şansını kendisi belirledi, 8 gruba ayırdık. Yapmış olduğumuz kura çekimi ile 5 milyon metrekarelik bir alanın dağıtımını gerçekleştirdik" dedi.

EN BÜYÜK OSB

Türkiye'nin lider birçok markasının yer aldığı Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi, Türkiye'nin ilk kurulan organize sanayi bölgelerinin başında gelmektedir diyen Nakıboğlu, "İlk arsa tahsislerinin 1972 yılında yapılan OSB bugün 24 milyon metrekarelik 4 kısımdan oluşuyor. Tümüyle dolu olan 4 kısımda aktif 800 firmamız faaliyet göstermektedir. 5. OSB'nin tamamlanmasıyla 43 milyon metrekarelik bir alana ulaşarak Türkiye'nin en büyük Organize Sanayi Bölgesi olacağız" diye konuştu.
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep OSB'de arsalar dağıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz