X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Pelin'in saçı başına bela oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Pelin'in saçı başına bela oldu

  • Giriş Tarihi: 11.10.2014

KPSS sınavına saç rengini değiştirdiği için giremeyen Pelin Derya Çetinkaya, Büyükşehir Başkanı Hüseyin Sözlü'den yardım istedi

'da sınav giriş belgesindeki fotoğrafla saç rengi uyuşmadığı için KPSS'ye alınmayan ve belgede sahtecilik yaptığı iddiasıyla gözaltına alınan Pelin Derya Çetinkaya, öğretmenlik hayallerinin bir sonraki sınav dönemine kalmasına çok üzüldü. İşsiz olan genç kız çareyi Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün kapısını çalmakta buldu.

ŞUBAT'TA ATAMA
Sınava giriş hakkının elinden alındığını söyleyen Pelin Derya Çetinkaya, kendisine bir sınav hakkı verilmesini ya da atama yapılmasını talep ettiğini fakat olumlu yanıt alamadığını belirtti. Şubat'ta bir atama daha yapılacağını kaydeden Çetinkaya, Başkan Hüseyin Sözlü'den kendisine destek olmasını istedi. Sözlü, adaletin tecelli edeceğine inancının tam olduğunu belirterek şöyle dedi:

"KABUL EDİLEMEZ BİR DURUM"
Genç bir öğretmen adayı kızımızın istikbalinin karartılmaya çalışılması gerçekten kabul edilecek bir durum değil. Ümit ediyoruz ki, böyle bir uygulamayı gerçekleştirenler cezasız kalmaz. Bu işin sorumluları hakkında gereken işlemin yapılacağına, sınav hakkından olan genç kızımızın da Şubat ayında yapılacak atamadan yararlanması için gereğinin yapılacağına inanıyoruz. Bu konuda biz de üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz, kızımıza destek olacağız.