Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep 5. OSB ile daha da büyüdü

Giriş Tarihi: 28.10.2014
Gaziantep 5. OSB ile daha da büyüdü

Gaziantep OSB Başkanı Cahit Nakıboğlu, 4 ayrı bölgeye ilave olarak yapılan 5'nci bölge ile en büyük Organize Sanayi Bölgesi haline geldiklerini söyledi

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakıboğlu, 43 milyon metrekarelik toplam alanı ile Türkiye'nin en büyük OSB'si olduklarını vurguladı. Cahit Nakıboğlu, "Mevcut 4 OSB'nin yanı sıra arsa tahsisini yaptığımız 5'inci bölgemiz, Havaalanı Islah OSB, Gaziantep Besi OSB ve yapım çalışmalarını sürdürdüğümüz Polateli-Şahinbey OSB ile gücümüze güç katarak büyümemizi istikrarlı bir şekilde sürdürüyoruz" dedi.

KRİZLERİ FIRSATA ÇEVİRDİ
"Bölgede ve komşu ülkelerde yaşanan kaos ortamının tedirginlikle karşılanmasına rağmen Gaziantep ekonomisi, olası tüm kırılganlıklar karşı hazırlıklı olmuştur" diyen Nakıboğlu, "Gaziantepliler olarak bu tür belirsizliklerden çıkış manevralarını Körfez krizinden başlayarak her dönem fırsata çevirme ve yaşadıklarımızdan ders alma başarısını ortaya koyarak bu günlere geldik" dedi.

ÜRETİM VE LOJİSTİK ÜSSÜ
Gaziantep'in 177 ülkeye ihracat gerçekleştirdiğini söyleyen OSB Başkanı Nakıboğlu, "Çalışma, üretme, kendini yenileme ve yeni pazarlar bulma konusundaki azmimiz sayesinde kentimiz, bir üretim ve lojistik üssü haline geldi. Üretimde istikrarı temel kriter olarak önüne koyan Gaziantep'in, yakaladığı bu ihracat ve yeni pazarlar başarısı 2023 yılı hedefini şimdiden yakaladığının habercisidir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep 5. OSB ile daha da büyüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz