Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahinbey örneği

Giriş Tarihi: 15.11.2014
Şahinbey örneği

Kırgızistan Yerel Yönetimler Bakan Yardımcısı Sanzhar İkramov, Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarını ülkelerinde uygulayacaklarını söyledi

Gaziantepte Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan ve Türkiye'ye örnek gösterilen kentsel dönüşüm çalışmasını inceleyerek ülkelerinde uygulamak için Türkiye'ye gelen 20 kişilik Kırgızistan heyeti, Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte ilçede yapılan projeleri gezdi. Kırgız Cumhuriyeti Yerel Yönetimler Bakan Yardımcısı Sanzhar İkramov, Kırgız Cumhuriyeti Başbakanlık Mahalli İdareler Genel Müdürü Zhetigen Bakirov ve 18 belediye başkanı, ilk olarak Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan sosyal tesisler ile İslam Bilim ve Teknik Tarihi Müzesi'ni de inceledi.

İLİŞKİLER GELİŞECEK
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu'nu makamında ziyaret eden heyet adına konuşan Sanzhar İkramov, ilçede yapılan çalışmalara hayran kaldıklarını belirtti. Bu tür programların iki ülke arasındaki ilişkileri geliştireceğini ifade eden İkramov, "Burada öğrendiklerimizden, Kırgızistan'daki uygulamalarımızda yararlanacağız, Türkiye'nin gelişmesi bizleri de geliştirecektir" dedi. Başkan Tahmazoğlu ise "Kırgızistan'daki yerel yönetimlerde uygulamak için bizim yaptığımız kentsel dönüşüm projelerini gördüler. Nuri Pazarbaşı, Yazıcık ve Çamlıca bölgelerindeki konut ve kentsel dönüşüm çalışmalarımızı incelediler" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey örneği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz