X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Fidye cinayeti sanıkları yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Fidye cinayeti sanıkları yakalandı

  • Giriş Tarihi: 5.12.2014
Fidye cinayeti sanıkları yakalandı
Fidye cinayeti sanıkları yakalandı

Kahramanmaraş'ta ailesinin 2 ay önce kayıp başvurusu yaptığı ve sonradan fidye için kaçırıldığı belirlenen 19 yaşındaki Suriye uyruklu Velit Hammadi, bir valiz içerisinde elleri kelepçeli ağzı ve gözü bezle bağlı halde ölü olarak bulundu. Polis tarafından Şanlıurfa'da yakalanan Suriye uyruklu iki zanlı suçlarını itiraf etti.

MESAJLA FİDYE İSTENDİ

Suriye'den kaçarak 8 ay önce Kahramanmaraş'a gelen Amir Hammadi, Karamanlı Mahallesi'ndeki işyerinden 'eve gidiyorum' diye ayrılan ve bir daha haber alamadığı 19 yaşındaki oğlu Velit Hammadi için, kayıp başvurusunda bulundu. Baba Hammadi'nin cep telefonuna oğlunun elleri kelepçeli, ağzı ve gözü bezle bağlı resmi ile "Oğluna kavuşmak istiyorsan 50 bin dolar hazırla. Bizi bekle" mesajı atıldı.

ÖZEL EKİP AYDINLATTI
Harekete geçen polis mesajın Şanlıurfa'dan atıldığını öğrendi. 5 Kişilik özel ekip, Şanlıurfa'ya giderek cep telefon numarasını takibe aldı ve Suriye uyruklu Omar İ. ve Şahvan A'yı yakaladı. Zanlıların verdiği bilgi doğrultusunda Gaziantep-Kahramanmaraş karayoluna yakın bölgede Hammadi'nin valiz içerisinde elleri kelepçeli, ağzı ve gözü bezle bağlı halde cesedi bulundu. 2 kişi tutuklandı.