X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Engelli Mustafa yeni bastonuna kavuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Engelli Mustafa yeni bastonuna kavuştu

  • Giriş Tarihi: 13.2.2015
Engelli Mustafa yeni bastonuna kavuştu
Engelli Mustafa yeni bastonuna kavuştu

Kahramanmaraş'ta özel yapım bastonu bir çocuk tarafından alınan görme engelli Mustafa Fort'a, duyarlı bir vatandaş aynısından hediye etti

Kahramanmaraş'ta iki hafta önce ziyarete gittiği arkadaşının işyerinin önünde otururken yere koyduğu özel bastonu, yoldan geçen bir çocuk tarafından alınan görme engelli Mustafa Fort'a, durumu öğrenen Müslüm İbili adlı hayırsever duyarsız kalmadı. İbili, bastonu olmadığı için günlük hayatı zorlaşan Fort'a aynısından hediye etti.

HABERİNİ OKUYUNCA

Bastonu, evinde ziyaret ettiği Mustafa Fort'a hediye eden Müslüm İbili "Gazetede Mustafa beyin bastonunu meraklı bir çocuğun alıp götürdüğünü okuyunca bir anda kendimi onun yerine koydum. Bir ziyaret için gittiğim İstanbul'da bir dernek tarafından hediye edilen bastonun bir süredir evimizde olduğunu hatırlayıp ona vermeye karar verdim" dedi. Mustafa Fort, Müslüm İbili'ye teşekkür etti.

YENİ DOSTUM OLACAK

Kahramanmaraş'ta doğuştan görme engelli olan ve bir ilköğretim okulunda memur olarak çalışan Mustafa Fort'un Milli Egemenlik Caddesi üzerindeki bir esnaf arkadaşını işyerinin önüne otururken yanındaki ağacın dibine koyduğu özel yapım özürlü bastonunun bir çocuk tarafından alınması güvenlik kamerasınca an be an kaydedilmişti. Mustafa Fort, "O benim gözüm, kulağım, elim, ayağım, en yakın dostumdu" demişti. Yeni bastonuna kavuşan Fort, "Artık yeni dostum bu olacak" dedi.