X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Besicilerin mera sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Besicilerin mera sevinci

  • Giriş Tarihi: 29.3.2015
Besicilerin mera sevinci
Besicilerin mera sevinci

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Abbaslar Mahallesi'nde 2010 yılında yapımına başlanan mera ıslah ve yönetim projesi, düzenlenen törenle açıldı. Törene Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı Şevket Tekin de katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, tarım ve hayvancılığın gelişmesi adına çalışmalara destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi.

YÜKSEK İSTİHDAM

Erkoç, "Hayvancılık sektörü tek başına bölge ve ülke ekonomisini geliştiren, birim yatırıma yüksek katma değer oluşturan, bilinçli yapıldığı takdirde düşük maliyet imkanı ile yüksek istihdam sağlayan bir sektör olma özelliğindedir. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak, ulusal olduğu kadar kırsal alanda da bölgesel kalkınmanın ekonomik kaldıracı olan hayvancılığın önemli olduğunu ve geliştirilmesi gerektiğini biliyoruz" dedi.

BÜYÜKLÜĞÜ 120 DÖNÜM

Konuşmaların ardından Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Bitkisel Üretim Genel Müdür Yardımcısı Şevket Tekin ile Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay tarafından, maddi değeri 177 bin 741 lira olan 120 dönüm üzerinde kurulan meranın açılış kurdelesi kesildi.