İtfaiyecilerden 10 bin fidan

Giriş Tarihi: 7.4.2015
İtfaiyecilerden 10 bin fidan
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından oluşturulan İtfaiye Hatıra Ormanı'na itfaiye personeli tarafından 10 bin fidan dikildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Burç Ormanları'ndaki fidan dikim töreninde, baharın geldiğini, toprağın canlandığını, yeşil ve suyun insanın dünyaya pozitif bakışını değiştirdiğini söyledi.

TÜRKİYE'DE BİR İLK

Gelecek nesillere çok daha iyi ve yeşil bir Gaziantep bırakmayı amaçladıklarını belirten Şahin, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiklerinin altını çizerek, "Ve bir orman yapıyoruz. İtfaiyede çalışan genç kardeşlerim emeğiyle, yüreğiyle, sevgisiyle güzel bir ormanı bugün dikecek, yarın inşallah çocuklarımız bu güzel ormandan bizden sonra çok daha güzel istifade edecekler" dedi.

İTFAİYEDE YENİ YAPILANMA
İtfaiye teşkilatının çok önemli olduğuna dikkati çeken Şahin, toplumun can ve mal güvenliğini sağlayan teşkilatın yeniden yapılandırıldığını dile getirdi. Konuşmaların ardından Başkan Şahin ve beraberindekiler, çocuklarla birlikte ağaç dikerek, sulamasını yaptı. Törende çocuklarla yakından ilgilenen Şahin, onlarla 'Hayat bayram olsa' şarkısını söyledi.
ARKADAŞINA GÖNDER
İtfaiyecilerden 10 bin fidan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz