X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ATM'de kalan paranın sahibini anonsla buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

ATM'de kalan paranın sahibini anonsla buldu

  • Giriş Tarihi: 6.5.2015
ATM'de kalan paranın sahibini anonsla buldu
ATM'de kalan paranın sahibini anonsla buldu

Mersin'de ATM'de unutulan 250 lira, duyarlı bir vatandaşın girişimi sonucu anonsla sahibine ulaştı

Mersin'de yaşanan bir olay insanlığın ölmediğini bir kez daha gözler önüne serdi. 60 yaşındaki Behçet Taştan, ATM'de unutulan 250 liranın sahibini belediyenin hoparlörlerinden anons ettirerek buldu. Parasının bulunduğunu anonstan öğrenen ve yaşlı adamın elinden parasını alan Bülent Erbil (42), "Gerçekten insanlık ölmemiş. Bu davranış herkese örnek olmalı" dedi.

BELEDİYEYE GÖTÜRDÜ
Özel bir firmada satış temsilcisi olan Bülent Erbil, ATM'den para çekerken telefonu çaldı. Parasını almadan ATM'den ayrılan Erbil, telefon görüşmesini sürdürdü. Bu sırada ATM'nin yanından geçen fırın işletmecisi Behçet Taştan, para haznesinde 250 liranın olduğunu gördü. Parayı alan yaşlı adam, hemen ATM'lerin yanında bulunan belediyenin irtibat bürosuna giderek para bulduğunu söyledi.

"KAYBEDEN GELSİN"
Hoparlörden yapılan anons üzerine belediyeye giden Bülent Erbil, parasını getiren yaşlı adama sarıldı ve ellerinden öptü. Bülent Erbil, "Para çekeceğim sırada telefonun çaldı. Bir taraftan işlem yaparken diğer taraftan telefonla görüşüyordum. Kartı aldıktan sonra parayı unuttum. Tekrar ATM'ye gittim. Para çekilmişti. O anda hoparlörden anonsu duydum. Karşımda evliya gibi bir kişi duruyordu. İnsanlık ölmemiş. Allah razı olsun Behçet amcadan" diye konuştu.