X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER YDÜ nitelikli sağlıkçı yetiştiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

YDÜ nitelikli sağlıkçı yetiştiriyor

  • Giriş Tarihi: 1.7.2015
YDÜ nitelikli sağlıkçı yetiştiriyor
YDÜ nitelikli sağlıkçı yetiştiriyor

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi uluslararası standartlarda üstün nitelikli sağlık çalışanları yetiştiriyor. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Sevinç Yücecan; "Fakültede ilk açılan Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Hemşirelik Bölümü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ve Sağlık Kurumları Yönetimi Bölümü'ne 2013-14 akademik yılında İngilizce Hemşirelik Bölümü, 2014-15 akademik yılında ise Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Çocuk Gelişimi, Dil ve Konuşma Terapisi, Ebelik, Ergoterapi, İş Sağlığı ve Güvenliği, Gerontoloji, Odyoloji Bölümleri katılmıştır" dedi.

GELİŞEN KURUM ANLAYIŞI

Prof. Dr. Sevinç Yücecan şöyle devam etti: "Fakülte çatısı altında 12 bölümün eğitim sisteminde; sorunlara geniş açıdan bakabilen, bilim alanında güncel gelişmeleri yakından izleyen ve sürekli gelişen bir kurum anlayışı süregelmekte, dünya standartlarıyla yarışacak düzeylerde verilen eğitimde çağdaş araç-gereçler ve olanaklardan yararlanılmaktadır. Sağlık Bilimleri Fakültesi uluslararası standartlarda eğitim-öğretim programı uygulayarak ve araştırma olanakları sunarak, çağdaş ve evrensel etik değerler ışığında, yenilikçi, yaratıcı, katılımcı ve eleştirel bakış açısına sahip, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı üstün nitelikli eleman yetiştirmek, araştırma, eğitim ve hizmet alanlarındaki üretimini toplum yararına sunmak ve sürekli gelişmek misyonu ile lisans ve yüksek lisans eğitimine devam etmektedir."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.