X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER "Devlet de koruyamadı ben de koruyamadım"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

"Devlet de koruyamadı ben de koruyamadım"

  • Giriş Tarihi: 12.7.2015
"Devlet de koruyamadı ben de koruyamadım"
Devlet de koruyamadı ben de koruyamadım

Adana'da kendisine fuhuş yaptırmak isteyen kocasını öldüren Çilem Karabulut'un babası Yusuf Doğan, "Kızım kocası için uzaklaştırma almıştı. Bende, devlette kızımı koruyamadık" dedi

Kendisine sürekli şiddet uygulayan, 'ya götürerek fuhuş yaptırmak isteyen kocası Hasan Karabulut'u 6 el ateş ederek öldüren Çilek Karabulut'un daha önce polise başvurarak kocası hakkında uzaklaştırma aldığını belirten baba Yusuf Doğan, "Kızım hakkında koruma kararı olduğu halde kocası tehditle geri götürüyordu. Ben de koruyamadım, devlette. Üzgünüz. Kızım, cinayeti namusunu korumak için işlediğini söyledi. Demek ki canına tak etmiş. Psikolojik destek alacak" dedi.

EVLİLİĞE KARŞI ÇIKTIM

Kızı Çilem'in yaptığı evliliğe karşı çıktığını belirten Yusuf Doğan, "Hasan'ı araştırdım yasadışı iyler yapan biriydi. Kızıma bu evliliğin yürümeyeceğini söyledim. Sevdiği için evlendi. Düğünden üç ay sonra kocası şiddet uygulamaya başlamış. Birinde dayaktan hastanelik etmişti. Evi terk edip gelince her seferinde ikna edip geri götürüyordu. Kızıma bakıyorum, sevgisine bakıyorum, yaptığına bakıyorum. Demek ki canına tak etmiş. Çok üzgünüz. Olan 1,5 yaşındaki torununa oldu" diye konuştu.

FUHUŞ MU YAPAYDIM
Cezaevinde ziyaret ettiği kızının psikolojisinin bozuk olduğunu anlatan baba Doğan, "Damadım olacak şahıs kızıma fuhuş teklif etmiş. O da karşı çıkınca saçından sürükleyip darp etmiş. Kızımda yastığın altındaki silahı alıp ateş etmiş. Bana, 'Beni Antalya'da fuhuş yaparsan görsen daha mı iyiydi' diye sordu. Ne diyeceğimi bilemedim. Namusu için elini kana buladı" dedi. Anne Emine Doğan da, kızına İngilizce yazan tişörtü kendisinin aldığınısöyledi.