X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 48 eserli karma resim sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

48 eserli karma resim sergisi

  • Giriş Tarihi: 4.11.2015
48 eserli karma resim sergisi
48 eserli karma resim sergisi

Adana Ressamlar Derneği'nin her yıl geleneksel olarak açtığı Karma Resim Sergisi, bu yıl 75. Yıl Sanat Galerisi'nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Çoğu yağlı boya çalışması olan 48 eserin yer aldığı serginin büyük ilgi gördüğünü belirten Adana Ressamlar Derneği Başkanı Hatice Güvel, "1991 yılında kurulan derneğimiz Adana sanat hayatına önemli katkılar bulunmaya devam ediyor" dedi.

YETENEKLERİNİ KONUŞTURDULAR

Hayal dünyalarını ve yeteneklerini konuşturarak ortaya birbirinden eşsiz eserler çıkaran ressamlar, sergiye katılan davetlilere eserlerini anlattı. Başkan Hatice Güvel, dernek olarak büyük çalışmaların altına imza attıklarını söyleyerek, "Geçen yıl birincisini düzenlediğimiz, görsel sanatlar eğitimi alan üniversite öğrencileri arasında yaptığımız ulusla resim yarışmasının ikincisini bu yıl yapacağız" dedi.

CANAN BOĞA'NIN HEYECANI

10 gün boyunca açık kalacak olan Karma Resim Sergisi'nde 'Mavi Gözlü Kız' isimli yağlı boya çalışmasıyla ilgi odağı olan Canan Boğa da büyük bir heyecan yaşadı. Boğa'yı bu önemli gününde eşi Acıbadem Adana Hastanesi doktorlarından Cengiz Boğa da yalnız bırakmadı. Boğa, birçok eserinin bulunduğunu, bunları dernek aracılığıyla sanatseverlerle buluşturduklarını ifade etti.