X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER "Balık tutmayı öğretiyoruz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

"Balık tutmayı öğretiyoruz"

  • Giriş Tarihi: 19.11.2015
"Balık tutmayı öğretiyoruz"
Balık tutmayı öğretiyoruz

Yüreğir'in en büyük parkı olan Kültür Parkı'nı hizmete sunduklarını söyleyen Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, ilçedeki parkları yenileyeceklerini söyledi. Kazım Karabekir Parkını gezerek çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Çelikcan, içerisinde oyun alanları, kafeterya, açık hava oturma anfisi, el sanatları satış büfesi, oturma kamelyalarından oluşan ve 8 dekarlık alan üzerine kurulan parkın bir an önce tamamlanması için gayret gösterdiklerini söyledi.

EL SANATLARI SATIŞ BÜFESİ

Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde yapımı süren parkın çok amaçlı olarak hizmet vereceğini belirten Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Parkın kenarına 'El Sanatları Satış Büfesi' kuracağız. Kültür evlerimizde kadınlarımızın ürettiği el emeği göz nuru ürünler burada sergilenecek ve satışa sunulacak. Parka gelen vatandaşlarımız hem dinlenecek, hem de alışveriş yapma imkanı bulacak. Kursiyerler de aile bütçelerine katkı sağlayacak" diye konuştu.

EN BÜYÜK SORUN İŞSİZLİK

Yüreğir'in en büyük sorunlarından birinin işsizlik olduğunu belirten Başkan Mahmut Çelikcan, "Her gün birçok insan belediyemize gelip iş başvurusunda bulunuyor. Belediye olarak herkese iş vermek gibi imkânımız yok. Hizmete açtığımız 11 adet kültür evinde her türlü meslek ve hobi kursları verilmektedir. Bu kurslar sayesinde birçok insanımız meslek öğreniyor. Kültür evlerimizden aldıkları sertifikalarla kendilerine iş buluyorlar. Balık vermiyoruz, tutmayı öğretiyoruz" dedi.