X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çukurova Belediyeler Birliği'nden çalıştay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çukurova Belediyeler Birliği'nden çalıştay

  • Giriş Tarihi: 15.1.2016
Çukurova Belediyeler Birliği'nden çalıştay
Çukurova Belediyeler Birliği'nden çalıştay

Türkiye'de Çevre Yönetimi için Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi Projesi (ÇEKAP) kapsamında, Türkiye genelindeki yerel yönetimlerin görüşlerini, eleştirilerini ve önerilerini almak amacı ile düzenlenecek çalıştayın ilki Çukurova Belediyeler Birliği (ÇBB) işbirliği ile Adana'da gerçekleşti. ÇBB ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, atık sorununun çözümüne ilişkin bütüncül bir yaklaşımın geliştirilmesinin önemine değindi.

EVSEL ATIKLAR

Bu konuda atılacak ilk adımın geri dönüştürülebilir nitelikteki evsel atığın kaynağında ayırılması olduğunu belirten Başkan Kocamaz, "Evsel atığın yaklaşık yüzde 30'unu, hacimce yaklaşık yüzde 50'sini oluşturan ambalaj atığı kaynağında ayrıldığında, belediyelerce çöp alanlarına daha az çöp taşınmış olmaktadır. Bu da belediyelerin taşıma ve depolama maliyetleri ile zamandan önemli miktarda tasarruf etmelerini sağlamaktadır" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan SABAH veya sabah.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.