X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER ‘Bilgi cebinizde onu kullanın’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

‘Bilgi cebinizde onu kullanın’

  • Giriş Tarihi: 26.4.2016
‘Bilgi cebinizde onu kullanın’
‘Bilgi cebinizde onu kullanın’

Genç girişimcilere önerilerde bulunan SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, “İcatlar insana hizmet etmezse ve ticarileşmezse anlam taşımaz” dedi

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, eskiden özellikle yeni bir fikir ortaya atanlara 'icat çıkarma' denilerek tepki gösterildiğini belirterek, "Devir değişti. Şimdi çocuklar ve gençler başta olmak üzere herkes icat çıkarsın istiyoruz. Ama icat insana hizmet etmez ve ticarileşmezse anlam taşımaz. İcatların ticarileştirilmesi gerekiyor" dedi.

AKILLI TELEFONLAR
Konukoğlu, Ticaret Odası'nın (GTO) koordinasyonunda faaliyetlerini sürdüren TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu'nun gerçekleştirdiği 'Girişimci Havuzu Proje Yarışması Final Programı'na katıldı. Kendi kuşağının girişimciliği büyüklerinden görerek öğrendiğini belirten Konukoğlu, şimdiki kuşağın ise bilişim sektöründeki gelişmeler sayesinde her bilgiye cebindeki akıllı telefonla ulaşabildiğini söyledi. Akıllı telefonların adeta birer işyeri olduğunu hatırlatan Konukoğlu, kazanmanın şimdi daha kolay olduğunu, bir yazılım geliştirenin, "ya para demediğini" kaydetti. Gençlere kendilerini sürekli yenilemelerini öneren Konukoğlu, "Gündemi iyi takip edin. Sivil toplum kuruluşlarında görev alın. Dürüst olun, hayal kurun, hayallerinizi icraata geçirin" diye konuştu.

GENÇLERE ÖNERİLER
Gençlere "Adımlarınızı yavaş yavaş atın" telkininde bulunan Konukoğlu şöyle konuştu: Ama temkinli olacağım derken, adım atmaktan geri kalmayın. Merdivenleri birer birer çıkın, ulaştığınız yeri hazmedin. Başarılı olmak için çok çalışın, dürüst olun, hayal kurun ve paylaşın. Kazancınızı vergi olarak devletle, zekat ve hayır işleri ile içerisinden çıktığınız milletimizle paylaşın ve bunun mutluluğunu yaşayın.