’da MKP terör örgütü operasyonu

Giriş Tarihi: 16.7.2016
Adana’da MKP terör örgütü operasyonu

polisi MKP terör örgütüne yönelik gerçekleştirdiği operasyonda aralarında Akdeniz bölge sorumlusunun da bulunduğu 22 kişiyi gözaltına aldı

merkezli 8 ilde MKP (Maoist Komünist Partisi) terör örgütüne yönelik operasyonda aralarında Akdeniz bölge sorumlusunun da bulunduğu 12 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen örgüt üyelerinden 5'i tutuklanarak cezaevine konuldu.

DÜĞMEYE BASILDI
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü MKP terör örgütünün Demokratik Haklar Federasyonu (DHF), Demokratik Gençlik Hareketi (DGH), Demokratik Kadın Hareketi (DKH) ve Çukurova Demokratik Haklar Derneği (ÇDHD) ile korsan gösteriler düzenleme, polise karşı hazırlığı içinde olduğunu belirledi. Tüm delileri toplayan ekipler örgüt üyelerini yakalamak için düğmeye bastı. Adana merkezli Niğde, Çorum, Diyarbakır, Batman, İstanbul, Mersin, Tunceli ve Hatay olmak üzere 22 adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen polis, aralarında örgütün Akdeniz sorumlusu Diren Taşkıran ile birlikte 1'i kadın toplam 12 kişiyi gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen örgüt üyelerinden Diren Taşkıran, Ali Başkurt, Hakan Yay, Efe Türk ve Taylan Kan tutuklandı.
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana’da MKP terör örgütü operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz