X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Narenciye ihracat sezonu başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Narenciye ihracat sezonu başlıyor

  • Giriş Tarihi: 2.9.2016
Narenciye ihracat sezonu başlıyor
Narenciye ihracat sezonu başlıyor

Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kavak “Narenciyede ihracat sezonu başlıyor”dedi

Dünyanın 3'üncü büyük narenciye ihracatçısı konumundaki 'de narenciye ihracat sezonu 2 Eylül'de başlıyor. Rusya ile yaşanan krizin sonlandırılarak ilişkilerin normale dönmesinin ihracatçılar açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kavak, "henüz ürünlerine uygulanan engeller ile ilgili herhangi somut bir karar çıkmamasına rağmen üreticimiz ve ihracatçımız umudunu korumaktadır" dedi.

ERDOĞAN ETKİSİ
Tarım sektörünün son yıllarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde büyük bir başarıya imza attığını açıklayan Kavak, " Rusya ile arasındaki dostluk ilişkilerinin hızlı bir şekilde geliştiği bu dönemde de sayın Cumhurbaşkanımızın etkisi ile bu sorunun en kısa zamanda çözüleceğine inancımız tamdır. Son yıllarda Türkiye'de tarım alanında çok büyük gelişmeler yaşandı" diye konuştu.

PAZAR ÇEŞİTLİLİĞİ
Narenciye ihracatçılarının pazar çeşitliliğini geliştirmek amacıyla Uzak Doğu ülkelerine ihracat yapma ya da ihracat önündeki engellerin kaldırılmasına yönelik bir dizi faaliyetler yürütüldüğünü anlatan Kavak," Ayrıca bu önümüzdeki dönem 8 ülkede Türk narenciyesini tanıtım faaliyetleri için uluslararası ajanslarla anlaşma yapılmış olup 1 Eylül'den itibaren tanıtıma başlanacaktır" şeklinde konuştu.