X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başkan Erkoç’tan otopark müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başkan Erkoç’tan otopark müjdesi

  • Giriş Tarihi: 1.12.2016
Başkan Erkoç’tan otopark müjdesi
Başkan Erkoç’tan otopark müjdesi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin, Arasa Camisi yanındaki boş alana bin araçlık katlı otopark yapımı sürüyor. Kentte 350 araçlık yeni bir otopark daha yapılacağı bildirildi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç, Hayrullah mahallesinde yapılması talimatı verdiği bin araçlık katlı otopark inşaatında incelemelerde bulundu. Kent'in otopark sorununa önemli bir rahatlatma getirecek olan otoparkın inşaatının kısa zamanda tamamlanacağını söyleyen Başkan Fatih Erkoç, "Bin araçlık otopark Kahramanmaraş'ımızın trafik probleminin çözümünde çok önemli bir görev üstlenecek" dedi.

2017'DE HİZMETE GİRECEK
Otoparkın 2017 yılının sonunda hizmete gireceğini anlatan Başkan Erkoç, "Büyükşehir Belediyesi'nin yanındaki emniyet binasını yıkmıştık oraya da 350 araçlık otopark yapacağız. Şu anda Kahramanmaraş'taki kapalı otoparkların kapasitesinden daha fazla otopark yapıyoruz. Kışla ve Yenişehir otoparklarımızın toplamı 700 araç civarında. Bizim burada yapacağımız ise bin 350 araçlık otopark olacak" diye konuştu.

40 BİN M2'LİK PARK ALANI
Otoparkın 40 bin metrekare inşaat alanı olduğunu açıklayan Başkan Erkoç, şu bilgileri verdi; "Engelli park alanları, elektronik park göstergeleri, kameralı güvenliği, mescidi, yağlama yıkama bölümü olacak olan otoparkta aynı zamanda Şazibey camii yol kotundan ve alt yol kotundan giriş- çıkışı yapılacak. Tasarım olarak araçların hızlı şekilde dolup-boşalma sistemine göre ve son katı meydan olabilecek şekilde dizayn edilmiştir."