X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Çocuk yetiştirmenin inceliklerini anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Çocuk yetiştirmenin inceliklerini anlattı

  • Giriş Tarihi: 20.3.2017
Çocuk yetiştirmenin inceliklerini anlattı
Çocuk yetiştirmenin inceliklerini anlattı

Adana Final Okulları'nın velilere yönelik düzenlediği etkinliklerin yeni konuğu eğitim bilimci Dr. Özgür Bolat oldu. Adana Final Okulları velileriyle okulun tiyatro salonunda bir araya gelen Bolat "Mutlu ve başarılı çocuk nasıl yetiştirilir" konulu seminerde, başarılı ve mutlu çocuklar yetiştirebilmenin tüyolarını verdi.

İNTERAKTİF SUNUM
Bolat, dinleyicilerin cevaplarıyla gelişen interaktif bir sunum gerçekleştirdi. Mutluluğu dış kaynaklarda bulanların eğer bu şekilde kendilerini mutlu edemezlerse bu eksikliklerini bağımlılıklarla doldurduklarının altını çizen Bolat, iç kaynaklı başarının mutluluk getirdiğini, değerlerinin farkında olan insanların mutlu olduğunu örneklerle anlattı.

BOLAT'TAN İPUÇLARI
Son 70 yılın araştırmalarına dayanarak, ödülün zararlarını akıcı bir dille ele aldığı son kitabı "Beni Ödülle Cezalandırma'dan da örnekler veren Dr. Bolat, mutlu, özgüvenli, sorumluluk sahibi ve başarılı çocuk yetiştirmenin ipuçlarını paylaşırken, sadece doğru bilinen yanlışları değil, aynı zamanda adım adım neler yapılması gerektiğini de dile getirdi.