X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Hakkari’de Kitap Toplama Kampanyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de Kitap Toplama Kampanyası

  • Giriş Tarihi: 19.2.2015 11:33
HAKKÂRİ BELEDİYESİ FEQİYÊ TEYRAN KÜLTÜR MERKEZİ BÜNYESİNDE GÖREV YAPAN AYDINLIK TOPLUM AKTİVİSTLERİ, “HER MAHALLEYE BİR KÜTÜPHANE” SLOGANIYLA KİTAP TOPLAMA KAMPANYASI BAŞLATTI.
Hakkari’de Kitap Toplama Kampanyası

Hakkâri Belediyesi Feqiyê Teyran Kültür Merkezi bünyesinde görev yapan Aydınlık Toplum aktivistleri, “Her Mahalleye Bir Kütüphane” sloganıyla kitap toplama kampanyası başlattı.
Hakkâri Belediyesi bünyesinde hizmet veren Feqiyê Teyran Kültür Merkezi’nde bir araya gelen Aydınlık Toplum Aktivitseleri, il de yaşanılan kitap sıkıntısını dile getirerek, yetkililerin bu konudaki ilgisizliği ve istenilen kitaplara ulaşımda yaşanılan sıkıntılara dikkat çektiler. Katılımcılar adına konuşan Elektrik Mühendisi Erhan Demir, halkın istedikleri alanda istedikleri kitaplara ulaşmada büyük sıkıntılar yaşadığını belirterek, “İlimizde bu anlamda okuma ihtiyacını sağlayacak yeterli bir kütüphanenin olmaması nedeniyle halkımız kitap okuma ihtiyacını karşılamada büyük zorluklar yaşamakta ya da hiç kitap okumamaktadır. 21. yüzyılın büyük teknik gelişmelerine rağmen ilimizde halen bu anlamda bir kütüphanenin olmayışını, ilin toplumsal gelişimden büyük bir eksiklik olduğunu düşünüyoruz. Kitabın ve okumanın toplumun gelişmesinde büyük bir öneme sahip olduğunu bilerek, hem bireysel hem de toplumsal gelişimde kitabın ve okumanın etkili bir çözüm gücü olduğuna inanıyoruz. Bu anlamda ‘Aydınlık Toplum’ aktivistleri olarak toplumun her bireyinin istediği takdirde istediği alanda okuyabilmesi için ‘Hakkâri’de Her Mahalleye Bir Kütüphane’ sloganı ile bir kitap toplama kampanyası başlatıyoruz. Bağışlayacağınız her kitabın okuyucusunun olacağı, okunan her kitabın aydınlık geleceğe katkısının olacağına olan inancımızla kampanyamıza desteklerinizi bekliyoruz’’ dedi.
Kitapların toplanma merkezinin ise Feqiyê Teyran Kültür Merkezi olduğu belirtildi.