X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Hakkari’de Halkoyunları Yarışması Ertelendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

’de Halkoyunları Yarışması Ertelendi

  • Giriş Tarihi: 22.2.2015 18:08
HAKKARİ'NİN ŞEMDİNLİ İLÇESİNDE YAPILAN HALKOYUNLARI İL BİRİNCİLİĞİ YARIŞMALARINA ŞİKE İDDİASI DAMGASINI VURDU.
Hakkari’de Halkoyunları Yarışması Ertelendi

’nin Şemdinli ilçesinde yapılan Halkoyunları İl Birinciliği Yarışmaları, şike iddiasıyla ertelendi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen ve Şemdinli’de yapılan Halkoyunları İl Birinciliği Yarışması’na şike iddiaları damgasını vurdu. İlçede dün yapılan yarışmanın ardından çıkan gerginlik, sporcu ve eğitmenlerin kaldığı pansiyonlara da taşındı. Çıkan arbedede 4 kişi yaralanırken, halkoyunları ekibi yöneticileri yarışmada jüri üyelerinin haksız puanlama ile şike yaptıklarını iddia etti. Rakibi olmayan Şemdinli halkoyunları ekibi hariç diğer tüm il birinciliklerinin Hakkari merkezden katılan okulların halkoyunları ekiplerine verilmesinin şikenin en bariz göstergesi olduğunu savunan eğitmenler, duruma tepki gösterdi.
Yaşanan olaylar nedeniyle dün yapılan halkoyunları yarışması incelemeye alındı. Yapılan itirazlar nedeniyle Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından yarışmada kaydedilen görüntüler incelenerek şike iddiaları değerlendirilecek.
Öte yandan, bugün yapılması planlanan Kulüpler arası Halkoyunları Yarışması da söz konusu iddialar ve çıkan olaylar nedeniyle ertelendi.