X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Hız Yapan Sürücüler Yaban Hayvanlara Zarar Veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Hız Yapan Sürücüler Yaban Hayvanlara Zarar Veriyor

  • Giriş Tarihi: 25.5.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 14:48
HAKKARİ-ÇUKURCA KARAYOLUNDA HIZ YAPAN BAZI SÜRÜCÜLERİN YOLDA ANİDEN KARŞILARINA ÇIKAN YABANİ HAYVANLARIN ÖLÜMÜNE NEDEN OLDUĞU BELİRTİLDİ.
Hız Yapan Sürücüler Yaban Hayvanlara Zarar Veriyor

-Çukurca karayolunda hız yapan bazı sürücülerin yolda aniden karşılarına çıkan yaban hayvanların ölümüne neden olduğu belirtildi.
Onlarca yaban hayvanının çoğunlukta bulunduğu Çukurca bölgesinde aniden yola çıkanlar telef oluyor. Bir süre önce de Hakkari-Çukurca karayolunda aniden yola çıkan bir ayı ve yavrusu, araç çarpması sonucu telef olmuştu. Yaban hayvanlarının çok olduğu Çukurca karayolunda bazı araç sürücülerinin hızlı geçtiği sırada aniden önlerine çıkan hayvanlara çarptığını ifade eden vatandaşlar, bu konuda sürücülerin insanlık namına duyarlı olmasını istediler. Geçimli köyü yakınlarında ise yola çıkan bir tilki, aracın çarpması sonucu telef oldu. Araç sürücülerinin dikkatli olması gerektiğini belirten vatandaşlar, hız yapan sürücülerin hem kendi canlarını hem de yolda geçen yaban hayvanlarına ya bilerek ya da bilmeyerek zarar verdiğini belirttiler.