X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bilim Fuarı’nda 40 Proje Sergilendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bilim Fuarı’nda 40 Proje Sergilendi

  • Giriş Tarihi: 27.3.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
HATAY’IN ERZİN İLÇESİNDE, ŞÜKRÜPAŞA ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNİN HAZIRLADIĞI BİRBİRİNDEN İLGİNÇ 40 PROJENİN YER ALDIĞI ‘BİLİM FUARI’ AÇILDI.
Bilim Fuarı’nda 40 Proje Sergilendi

’ın Erzin ilçesinde, Şükrüpaşa Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı birbirinden ilginç 40 projenin yer aldığı ‘Bilim Fuarı’ açıldı.
Bilim Fuarına, Erzin Kaymakamı Hasan Yaman, Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, Emniyet Müdür Vekili Salih Karakaş, Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Asarkaya, okul müdürleri, AK Parti Erzin İlçe Başkanı Mithat Bozdağ, MHP Erzin İlçe Başkanı Müzeyyen Akın, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Şükrüpaşa Ortaokulu Müdürü Murat Karademir, gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimin ve bilimsel çalışmaların öneminin öğrenciler tarafından uygulayarak, yaşayarak öğrenilmesinin sağlanması amaçlarına hizmet etmek için bu faaliyetlerinde yapıldığını söyledi. Karademir, “Okulumuz öğrenci ve öğretmenlerinin büyük emekleri ile gerçekleştirdiği bu projede TÜBİTAK Bilim Fuarları yetkililerin zorunlu tuttuğu 25 projenin de üzerine çıkılarak 40 proje çalışması hazırlandı. Bu gayretli çalışmada emeğini, desteğini ve özverisini esirgemeyen başta öğretmenlerimiz olmak üzere, geleceğimizin ışığı öğrencilerimize, vefakar velilerimize ve TÜBİTAK yetkililerine teşekkür ederim” dedi.
Bilim Fuarının açılışının ardından öğrencilerin ortaya koydukları projeler fuara katılanlar tarafından ilgiyle incelendi. Projeler hakkında öğrencilerden bilgi Kaymakamı Hasan Yaman, emeği geçenlere teşekkür edip, başarılar diledi.