X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ümraniye’de Kar Seferberliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ümraniye’de Kar Seferberliği

  • Giriş Tarihi: 19.2.2015 11:18
ÜMRANİYE BELEDİYESİ, YOĞUN KAR YAĞIŞINDAN VATANDAŞLARIN OLUMSUZ ETKİLENMEMESİ İÇİN TÜM BELEDİYE BİRİMLERİYLE 24 SAAT HİZMET VERİYOR.
Ümraniye’de Kar Seferberliği

Ümraniye Belediyesi yoğun kar yağışından dolayı vatandaşların olumsuz şekilde etkilenmemesi için tüm belediye birimleri ile 24 saat hizmet veriyor.
Kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi ve ulaşımda aksama yaşanmaması için Ümraniye Belediyesi bir kriz masası oluşturarak, gerekli önlemleri aldı. Belediye, Çözüm Merkezi, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Sosyal Medya ile gece gündüz kar küreme ve tuzlama seferberliği başlattı.
Vatandaşlar karla ilgili tüm şikayet ve taleplerini 444 9 822 nolu telefondan 7/24 Çözüm Merkezi’ne ulaştırabiliyorlar. Ayrıca yaşanan sorunlarla alakalı vatandaşlar, belediyenin Sosyal Medya birimine Twitter ve Facebook üzerinden de ulaşarak şikayet ve önerilerini iletebiliyorlar. Gelen tüm şikayetler ilgili müdürlüklerin saha ekiplerine iletilerek, olumsuzlukların çözüme ulaştırılması sağlanıyor.
ÜMRANİYE BELEDİYESİ YÜZLERCE PERSONELİ İLE KAR NÖBETİNDE
Alınan önlemler kapsamında Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler de, ilçeyi 9 bölgeye ayırarak çalışmaların daha kontrollü bir şekilde ilerlemesini sağlıyor. 65 adet kar küreme-tuzlama ve iş makinesiyle yapılan acil müdahale çalışmaları ile vatandaşların ulaşım konusunda kar yağışından asgari düzeyde etkilenmesi amaçlanıyor. Vardiyalar halinde yüzlerce personelden oluşan ekip, 24 saat esasına göre çalışmalarını yürütüyor.
Öte yandan Ümraniye Belediyesi, vatandaşların mağduriyetlerini önlemek için sabah saatlerinden itibaren aralıksız tuzlama ve kar küreme çalışmalarına devam ediyor.