X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER AK Parti’li Aday Şener, Üsküdar’da Çalışmalarını Sürdürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

AK Parti’li Aday Şener, Üsküdar’da Çalışmalarını Sürdürdü

  • Giriş Tarihi: 8.5.2015 21:18 Güncelleme Tarihi: 8.5.2015 23:00
AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI FAHRİ YASİN ŞENER, ÜSKÜDAR’DA ÖNCE ESNAFI ZİYARET ETTİ ARDINDAN DA İRTİBAT BÜROSUNUN AÇILIŞINI YAPTI. AÇILIŞA GELEN YAŞLI BİR VATANDAŞ, MİLLETVEKİLİ ADAYI İLE SOHBET EDERKEN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI.
AK Parti’li Aday Şener, Üsküdar’da Çalışmalarını Sürdürdü

AK Parti Milletvekili adayı Fahri Yasin Şener, Üsküdar’da önce esnafı ziyaret etti ardından da irtibat bürosunun açılışını yaptı. Açılışa gelen yaşlı bir vatandaş, milletvekili adayı ile sohbet ederken gözyaşlarını tutamadı.
AK Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı Fahri Yasin Şener, seçim çalışmalarını Üsküdar’da esnaf ziyareti ile sürdürdü. Esnafı tek tek dolaşan Şener, sokakta gördüğü vatandaşlarla da selamlaşarak sohbet etti. Daha sonra AK Parti Çamlıca İrtibat Bürosu’nun açılışına katılan Şener, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile kurdeleyi keserek irtibat bürosunun açılışını yaptı. Açılışa gelen yaşlı bir vatandaş ise Şener’i görünce duygulanarak ağladı. “Buraya sizi görmeye geldim” diyen yaşlı vatandaş bir süre milletvekili adayı ile sohbet etti.
Açılışın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Şener, vatandaşların başkanlık sistemi ile ilgili yeterli düzeyde bir bilgiye sahip olmadığını belirterek, “Ama görüyorum ki bir hayli bilgi kirliliği var. Özellikle başkanlık sistemini sanki Türkiye’yi parçalayacakmış bir sistem gibi lanse ediyorlar. Ben öncelikle şunu söylemek istiyorum. Başkanlık sistemi gelince eyalet sistemi gelecekmiş gibi algılanmış. Veya bu şekilde lanse edilmeye çalışılmış. Biz burada halkımıza özellikle başkanlık sistemini anlatmaya çalışıyoruz. Ve bunun da temelinin ademi merkeziyet dediğimiz yerinden yönetim olduğunu üstünü çizmeye çalışıyoruz. Biz bunları anlattıktan sonra halkımız aslında başkanlık sisteminin ne kadar gerekli olduğunu, kaynakların verimli kullanılması açısından ne kadar gerekli olduğunu kabul etmiş oluyorlar. Bizim bu konuyu daha fazla tartışmamız ve bize uygun olan başkanlık sistemine geçmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.