X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Hasan Ferit Gedik Davasında Gerginlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Hasan Ferit Gedik Davasında Gerginlik

  • Giriş Tarihi: 25.5.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 11:33
MALTEPE GÜLSUYU’NDA HASAN FERİT GEDİK'İN ÖLÜMÜNE İLİŞKİN DAVANIN GÖRÜLDÜĞÜ ANADOLU ADLİYESİNDE GERGİNLİK YAŞANDI. ADLİYE BAHÇESİNDE GİREREK SLOGAN ATAN BİR GRUBA POLİS MÜDAHALE ETTİ. YAŞANAN ARBEDEDE 6 GÖSTERİCİ GÖZALTINA ALINDI.
Hasan Ferit Gedik Davasında Gerginlik

Maltepe Gülsuyu’nda Hasan Ferit Gedik’in ölümüne ilişkin davanın görüldüğü Anadolu adliyesinde gerginlik yaşandı. Adliye bahçesinde girerek slogan atan bir gruba polis müdahale etti. Yaşanan arbedede 6 gösterici gözaltına alındı.
Maltepe Gülsuyu’nda 2013 yılı Eylül ayında Hasan Ferit Gedik’in hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin yaralandığı olaylara ilişkin davaya Kartal Anadolu Adliyesi 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Dava öncesinde Anadolu Adalet Sarayı içinde ve dışında çok geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti. İzleyicinin alınmadığı duruşma, Hasan Ferit Gedik’in ailesinin ve avukatlarının katılımıyla başladı.
Bu sırada adliye bahçesine giren yaklaşık 20 kişilik bir grup, slogan atmaya başladı. Bunun üzerine çevik kuvvet polisi, kalkanlarını kullanarak grubu süpürme yöntemiyle dışarı çıkarmaya çalıştı. Bahçeden çıkmamak için direnen eylemcilerle, polis arasında arbede yaşandı. Polisin müdahalesi sonucu 6 eylemci gözaltına alındı. Diğer grup üyeleri ise ara sokaklara kaçarak dağıldı.