X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ramazan’da İhtiyaç Sahipleri Unutulmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ramazan’da İhtiyaç Sahipleri Unutulmadı

  • Giriş Tarihi: 29.6.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 29.6.2015 13:46
ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ, YARDIMA MUHTAÇ 3 BİN 700 AİLEYE ERZAK DAĞITTI. BİR YILDA YAKLAŞIK 7 BİN KUMANYA DAĞITAN BELEDİYE, RAMAZAN AYINDA 600 HANENİN KAPISINI ÇALDI.
Ramazan’da İhtiyaç Sahipleri Unutulmadı

Zeytinburnu Belediyesi, yardıma muhtaç 3 bin 700 aileye erzak dağıttı. Bir yılda yaklaşık 7 bin kumanya dağıtan belediye, Ramazan ayında 600 hanenin kapısını çaldı.
Yardıma muhtaç, gelir durumu düşük ailelere her ay gerçekleştirdiği erzak yardımıyla destek veren Zeytinburnu Belediyesi’ne bağlı Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Ramazan ayında kapısını çalan hiçbir vatandaşı geri çevirmedi.
Bulgur, pirinç, ayçiçeği yağı, salça, zeytin, çay, toz şeker, kırmızı mercimek, kuru fasulye, nohut, makarna, beyaz peynir, un, tuz ve helva gibi temel ihtiyaç gıdalarından oluşan kumanya, toplam 15 kalem üründen oluştu.
Bir yıl içinde yaklaşık 7 bin koli dağıtan belediye, 6 ayda 3 bin 700 vatandaşa ulaştı. Ramazan’ın gelişiyle erzak dağıtımına hız veren Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, gelen her başvuruyu anında değerlendirip, tespit ettiğini belirtti. Ramazan’ın dışında da her ay erzak dağıtıldığını dile getiren Sosyal Yardım İşleri Müdürü Sami Ünlü, “Erzak yardımımız, sadece Ramazan ayına özel olmayıp, her ay düzenli olarak yapılmaktadır. Bunun için yardıma muhtaç vatandaşların, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvuru yapmaları yeterlidir” dedi.