X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başkan Bakıcı Tiyatrocu Gençleri Yalnız Bırakmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başkan Bakıcı Tiyatrocu Gençleri Yalnız Bırakmadı

  • Giriş Tarihi: 23.2.2015 16:38
KADINA ŞİDDETİN ARTTIĞI SON GÜNLERDE MUHTEŞEM PERFORMANS İLE “KADINLIK BİZDE KALSIN” ADLI OYUNLA SAHNE ALAN TİYATROCULARI SELÇUK BELEDİYE BAŞKANI DR. DAHİ ZEYNEL BAKICI DA YALNIZ BIRAKMADI.
Başkan Bakıcı Tiyatrocu Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kadına şiddetin arttığı son günlerde muhteşem performans ile “Kadınlık Bizde Kalsın” adlı oyunla sahne alan tiyatrocuları Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı da yalnız bırakmadı.
Kadına şiddetin arttığı son günlerde muhteşem performans ile “Kadınlık Bizde Kalsın” adlı oyunla sahne alan Tiyatro Baytekin oyuncuları sanatseverler tarafından büyük beğeni topladı. Selçuklular’ın tamamen doldurduğu Efes Tiyatro Salonu’nda izleyiciler arasında Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı da yerini aldı. Tüm oyuncuları başarılı performanslarından dolayı tebrik eden Başkan Bakıcı, belediye olarak tiyatroya ve sanata olan desteğin devam edeceğini söyledi.Tiyatro gösterisine Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı’nın yanı sıra Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Bülent Cinel, Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Güller ile çok sayıda sanatsever katıldı.
ÖZGECAN İÇİN DE OYNADILAR
İlk olarak Mersin’de vahşice öldürülen Özgecan Aslan başta olmak üzere şiddete maruz kalan tüm kadınlar için kısa bir bölüm canlandıran Tiyatro Baytekin oyuncuları daha sonra “Kadınlık Bizde kalsın” oyunu oldukça başarılı bir performansla sergiledi. Yönetmenliğini Erol Namdar’ın yaptığı oyunda birçok Selçuklu genç yer aldı.
Oyunu dikkatle izleyen ve sahneye çıkarak başta genç yönetmen Erol Namdar olmak üzere tüm oyuncuları tebrik eden Selçuk Belediye Başkanı Zeynel Bakıcı, gençlere çiçek vererek belediye olarak sanata ve tiyatroya desteklerinin devam edeceğini kaydetti.