X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Minarenin Yıktığı Ev İmece Usulü Yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Minarenin Yıktığı Ev İmece Usulü Yapılacak

  • Giriş Tarihi: 9.3.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 9.3.2015 11:04
BAYRAKLI CENGİZHAN MAHALLESİNDE YER ALAN ŞAFAK CAMİİNİN 36 METRE UZUNLUĞUNDAKİ 18 YILLIK MİNARESİ, GEÇTİĞİMİZ AY ŞİDDETLİ RÜZGARA DAYANAMAYARAK YANINDAKİ EVİN ÜZERİNE DEVRİLMİŞTİ
Minarenin Yıktığı Ev İmece Usulü Yapılacak

Bayraklı’da 36 metrelik cami minaresinin rüzgar nedeniyle devrilmesi sonucu evsiz kalan aileye, Bayraklı Belediyesi’nden yardım eli uzandı.
Bayraklı Cengizhan Mahallesinde yer alan Şafak Camiinin 36 metre uzunluğundaki 18 yıllık minaresi, geçtiğimiz ay şiddetli rüzgara dayanamayarak yanındaki evin üzerine devrilmişti. Olay anında evde kimsesin olmaması olası bir faciayı önlemişti. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, geçtiğimiz günlerde bölgeye giderek yaşananlar hakkında bilgi aldı. Karabağ, ilçedeki müteahhitler ile toplantı düzenleyip yıkılan evin en kısa sürede yapılması için bir çalışma yürüttüklerini belirterek, “Bu ailenin mağduriyetini yardımlaşarak birlikte çözeceğiz” dedi.
"YARDIMLAŞARAK ÇÖZECEĞİZ"
Minarenin yıkıldığı evde yaşayan vatandaşların zorda kaldığını belirten Başkan Karabağ, “Aileye gerekli yardımlarımızı yaptık. Mühendislerimiz evin durumu ile ilgili bir çalışma yapıyor. Bayraklı’da bulunan müteahhitler ile toplantı bir düzenleyeceğiz. Evin en kısa sürede yapılması için bir çalışma yürütüyoruz” diye konuştu.